1ο Τουρνουά σκακιού σχολείων πόλης Κατερίνης-αποτελέσματα

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 1ο τουρνουά σκακιού των δημοτικών σχολείων της Κατερίνης, που πραγματοποιήθηκε στις 29 & 31 Μαΐου στον χώρο του σχολείου μας, με τη συμμετοχή μαθητών/τριών απ’ όλα τα δημοτικά της πόλης μας. Η εξαιρετική οργάνωση και το πολύ ευχάριστο κλίμα συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή της όλης διαδικασίας. Με τη μέθοδο του αυτόματου αποκλεισμού και της κλήρωσης οι μαθητές και οι μαθήτριες προχωρούσαν από τη μία φάση του τουρνουά στην επόμενη, χρησιμοποιώντας τις καλύτερες στρατηγικές τους προκειμένου να κάνουν ματ στον αντίπαλο. Οι αγώνες είχαν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον καθώς το επίπεδο ήταν υψηλό.

Αποτελέσματα:

Γ’ τάξη: Κουτσιώνας Αθανάσιος (2ο Δ.Σ. Κατερίνης)

Δ’ τάξη: Πύλης Γεώργιος (10ο Δ.Σ. Κατερίνης)

Ε’ τάξη: Σεραπλή Κατερίνα (2ο Δ.Σ. Κατερίνης)

Στ’ τάξη: Μπικιαρόπουλος Βασίλειος-Νεκτάριος (18ο Δ.Σ. Κατερίνης)

Θερμά συγχαρητήρια στους νικητές και τη νικήτρια!!

Επίσης, ευχαριστούμε θερμά τις διευθύνσεις και τους συναδέλφους των σχολείων, καθώς και τους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών που συμμετείχαν στο τουρνουά, για τη συνεργασία και την υποστήριξή τους.

Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κ.Βαϊνά Δημήτριο αλλά και στον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας για την πολύτιμη βοήθειά τους.

Η Διεύθυνση του σχολείου, η οργανωτική επιτροπή και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δ.Σ. Κατερίνης

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18