Επίσκεψη στο γυμνάσιο

Στα πλαίσια του προγράμματος ομαλής μετάβασης στο γυμνάσιο, οι μαθητές/τριες της έκτης τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν το 3ο γυμνάσιο, στο οποίο και θα συνεχίσουν τη φοίτηση τους από τη νέα σχολική χρονιά. Ο σκοπός του προγράμματος είναι να προετοιμαστούν τα παιδιά για την αλλαγή αυτή , ξεπερνώντας τους φόβους και τις ανησυχίες τους και να προχωρήσουν με αυτοπεποίθηση στο επόμενο σκαλοπάτι της σχολικής τους ζωής.

Να τι περιμένουν οι μαθητές/τριες μας στο γυμνάσιο:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Κατά την επίσκεψή μας εκεί μας υποδέχθηκαν η διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου κ. Δεληγιαννίδου Άννα, καθηγητές/τριες του σχολείου καθώς και μαθητές/τριες της γ’ γυμνασίου οι οποίοι/ες μας ξενάγησαν στους χώρους και στις αίθουσες του κτιρίου, μας ενημέρωσαν για τα διάφορα προγράμματα και τις δράσεις του σχολείου και απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις μας. Τους ευχαριστούμε όλους και όλες θερμά! Ραντεβού τον Σεπτέμβρη!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15