Πρόσκληση στη γενική συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

λόγω μη απαρτίας την προηγούμενη εβδομάδα το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων σας καλεί στη Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας την Τετάρτη στις 14 Δεκεμβρίου 2022 στις 17:00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου.

Τα θέματα που θα συζητηθούν είναι:

• Διοικητικός Απολογισμός
  • Οικονομικός Απολογισμός
  • Ορισμός Ημερομηνίας Εκλογών, για ανάδειξη:
  • Διοικητικού Συμβουλίου (διετής θητεία)
  • Εκπροσώπων στην Ένωση Γονέων (διετής θητεία)
  • Εξελεγκτική Επιτροπή (διετής θητεία)

Η διαδικασία εκλογών θεωρείται έγκυρη εφόσον επιτευχθεί απαρτία που προϋποθέτει συμμετοχή γονέων του 1/3 του σύνολο των μαθητών του σχολείου.

Εφόσον στην καθορισμένη ημερομηνία δεν επιτευχθεί απαρτία η εκλογική διαδικασία επαναλαμβάνεται σε νέα ημερομηνία και θεωρείται έγκυρη με τον αριθμό συμμετεχόντων μελών.

Δικαίωμα ψήφου καθώς και υποψηφιότητας έχουν όλα τα μέλη που έχουν τακτοποιήσει την ετήσια συνδρομή τους, πράξη που εκτός απ’ την κατοχύρωση του δικαιώματος, βάση καταστατικού, ενισχύει τα μοναδικά έσοδα του συλλόγου για την κάλυψη των αναγκών του σχολείου που προκύπτουν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

• Εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής.

Παρακαλούμε τους γονείς που ενδιαφέρονται να θέσουν υποψηφιότητα στις εκλογές για την ανάδειξη του νέου συλλόγου να επικοινωνήσουν με την πρόεδρο κα. Ιωαννίδου Μαρία στο τηλ:6936282727 έως και την Τετάρτη 14-12-2022 για να συμπληρωθεί το ψηφοδέλτιο.

Με εκτίμηση,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου