ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 15-3-2017

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι η Σχολική Σύμβουλος της 2ης εκπαιδευτικής περιφέρειας οργανώνει την Τετάρτη 15-03-2017 στο σχολείο μας εκπαιδευτικό σεμινάριο σε εκπαιδευτικούς της περιφέρειας, με επιμορφωτές τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.
Η επιμόρφωση θα είναι Εργαστηριακού τύπου με τα παρακάτω θέματα:
1. Για τη Ε΄ τάξη «Αναδιάρθρωση, εξορθολογισμός και διαχείριση της διδακτέας ύλης στο Δημοτικό Σχολείο» με εισηγητές τους εκπ/κούς, Ζάχο Δημήτριο, & Ταφραλή Ελένη.
2. Για τη ΣΤ΄ τάξη «Αναδιάρθρωση, εξορθολογισμός και διαχείριση της διδακτέας ύλης στο Δημοτικό Σχολείο » με εισηγητές τις εκπ/κούς, Σεϊταρίδου Ανθή & Σουλή Αικατερίνη.
Για το λόγο αυτό, την ίδια μέρα οι μαθητές των τμημάτων Ε1, Ε2, και ΣΤ1 και ΣΤ2, θα σχολάσουν στις 11:30 ενώ το υπόλοιπο σχολείο και το ολοήμερο θα λειτουργήσουν κανονικά.
Η Διευθύντρια του Σχολείου
Χρυσάφη Φωτεινή