Χριστουγεννιάτικο χωριό του κόσμου

Παρόλο που ο καιρός δε στάθηκε σύμμαχος μας φέτος και η επίσκεψη μας στο Χριστουγεννιάτικο χωριό του κόσμου δεν πραγματοποιήθηκε, ωστόσο βιβλία και γάλατα που απλόχερα πρόσφεραν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας παραδόθηκαν στον εκπρόσωπο της συντονιστικής επιτροπής του χωριού κ.Τσολακίδη Ηλία. Τα γάλατα θα διανεμηθούν σε οικογένειες με παιδιά που στηρίζονται από το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Καπνικού Σταθμού ενώ τα χιλιάδες βιβλία θα ελεγχθούν και θα ταξινομηθούν από μια ομάδα νηπιαγωγών και στη συνέχεια θα διανεμηθούν σε όλα τα νηπιαγωγεία του νομού Πιερίας με στόχο την ενίσχυση της βιβλιοθήκης τους, στα πλαίσια μιας δράσης κυκλικής οικονομίας.

ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές και τις μαθήτριες μας για την ανιδιοτελή προσφορά τους!

Κι ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους ανθρώπους της Εθελοντικής Ομάδας Δράσης ν.Πιερίας για όλες τις εξαιρετικές δράσεις τους!